Start Biblioteka szkolna

ŚRODA     9.00 – 16.45

CZWARTEK     8.45 – 15.05

PIĄTEK     9.35 – 15.05

W wypożyczalni są gromadzone i udostępniane czytelnikom (do domu) wybrane pozycje książkowe z działu:

· lektur szkolnych dla klas I – VI (w czasie niezbędnym do ich przeczytania oraz omówienia z nauczycielem),

· bajeczki, wierszyki i opowiadania dla najmłodszych, baśnie i legendy z różnych stron świata, książki przygodowe i przyrodnicze, historyczne i obyczajowe oraz poezje i dramaty (dla zainteresowanych czytelników oraz uczniów przygotowujących się do różnorodnych konkursów i olimpiad wiedzy, w czasie dostosowanym indywidualnie do tempa czytania lub potrzeby konkretnej osoby).

W czytelni udostępniane są (na miejscu):

· różnego rodzaju encyklopedie, słowniki, leksykony, atlasy, mapy, czasopisma oraz wybrane pozycje z literatury popularno-naukowej, stanowiące cenną pomoc w utrwalaniu i pogłębianiu wiedzy zdobytej przez uczniów w czasie nauki szkolnej

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) wyposażone w 4 stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Sieci oferuje:

· multimedialne atlasy, encyklopedie, słowniki i programy ułatwiające uczniom przyswajanie nowych treści edukacyjnych ,

· przygotowanie do samodzielnego wyszukiwania i selekcjonowania aktualnych treści zaczerpniętych z zasobów internetowych (istotnych dla dalszego samorozwoju ucznia, funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym i rozszerzania własnych zainteresowań i pasji).

Biblioteka szkolna wspólnie ze świetlicą szkolną organizuje imprezy dla uczniów klas I-III, połączone z głośnym czytaniem uczniom książek przez zaproszonych gości, projekcją bajek oraz śpiewaniem piosenek znanych z popularnych dobranocek i filmów dla dzieci. Nauczycielki bibliotekarki przygotowują konkursy czytelnicze i tematyczne dla uczniów klas I-VI, organizują uroczyste przyjęcie do biblioteki nowych czytelników z klas I, prowadzą zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej, służą pomocą i radą uczniom korzystającym z księgozbioru biblioteki szkolnej oraz z pracowni ICIM.

Akcje

Przydatne strony

Czempin.pl
Strona gminy Czempiń.
Jasiek
Strona Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Chorych i Potrzebujących - JASIEK
Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej
Serwis dla nauczycieli
Serwis internetowy menis.pl przeznaczony jest dla nauczycieli wszystkich szkół oraz przedszkoli. Jego głównym założeniem jest możliwość łatwej wymiany informacji pomiędzy nauczycielami, łatwy dostęp do wzorów dokumentacji, z którą nauczyciel spotyka się w pracy.

logo

Stworzone dzięki Joomla!. | Opracowanie i Administracja: Retia Jacek Peda - diagnostyka komputerowa samochodów - strony WWW.